Filter

Kadzidła naturalne

Kadzidła naturalne od wieków są cenione i uznane przez wiele kultur. Ich zapach i dobroczynne właściwości wspomagają nasze zdrowie, a wykorzystywane do różnego rodzaju rytuałów pozwalają na skupienie myśli i przemianę duchową… Często stosowane są podczas medytacji czy praktyki jogi, ale nie tylko. Właściwości ich składników sprzyjają relaksacji i wprowadzeniu ciała i umysłu w błogi stan odprężenia. Możesz ich używać również, aby wypełnić swój dom przyjemnym, orientalnym zapachem.

Dobroczynne właściwości naturalnych kadzideł

Kadzidła naturalne nie przypominają swym wyglądem tego, co znamy popularnie jako kadzidła.

Znacznie różnią się od tych popularnie dostępnych w sklepach. Przede wszystkim nie są podane w formie patyczków pokrytych wonnym pyłkiem, a jako pęczki suszonych ziół lub kawałki drewna bogate w drogocenne żywice. Ta forma sprawia, że rośliny w nich zawarte nie musiały przejść długiego procesu przetwarzania i zachowały maksymalną ilość dobroczynnych substancji i aromatów. Kupując kadzidełka, których składniki są 100% naturalne, widzisz gołym okiem, jaki produkt dostajesz. To pozwoli ci się cieszyć ich działaniem bez obaw, że zawarte w nich substancje mogą ci zaszkodzić.

Kadzidełka naturalne – bogactwo naturalnych żywic i olejków eterycznych

Kadzidełka dostępne w naszym sklepie są w pełni naturalne, każdy ich składnik został dokładnie wybrany, a rośliny użyte do ich stworzenia starannie wyselekcjonowane. Kupując jedno z naszych kadzideł naturalnych, masz pewność, że dostajesz najwyższej jakości produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Feeria zapachów naturalnego kadzidła wypełni twój dom zaraz po jego odpaleniu, a to za sprawą zawartych w nim żywic i olejków przydatnych podczas aromaterapii. Uwalniając się podczas spalania, wypełniają twoje ciało i umysł stanem przyjemnego rozluźnienia.

Rodzaje naturalnych kadzideł

Kadzidełka naturalne możemy podzielić na dwie grupy.

Pierwszą są pęczki suszonych ziół. Ciasno związane liście tworzące pęczek to wygodna forma palenia kadzidełka. Pozwala w komfortowy sposób trzymać kadzidło podczas palenia i okadzania pomieszczenia. Możesz trzymać je w ręce lub odłożyć na podstawkę. Aby go użyć, wystarczy podpalić górną część liści, a po zakończeniu okadzania delikatnie przygasić.

Drugą grupą są kadzidełka naturalne z kawałków drzew. Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem tego typu kadzidełka jest Palo Santo. To nic innego jak fragmenty świętego drzewa rosnącego w Ameryce Południowej. Jest ono szeroko cenione na całym świecie za swoje właściwości, jego sława dotarła również do naszego kraju. Kupując Palo Santo, warto mieć na uwadze sposób, w jaki jest pozyskiwane kadzidło. W naszym sklepie dostaniesz wysokiej jakości produkty pochodzące z certyfikowanych upraw. Wybierz produkt, który nie tylko pomoże ci w zwalczeniu codziennego stresu, ale również nie będzie miał negatywnego działania na planetę. <3

Właściwości kadzideł naturalnych

Ręcznie wykonane kadzidło to produkt, który powstaje w 100% ze składników naturalnych.

Jego zapach dostarcza swych dobroczynnych skutków zaraz po odpaleniu, gdy aromatyczny dym wypełni pomieszczenie. Najpopularniejsze rośliny używane do wykonania produktu to między innymi biała i czarna szałwia, jałowiec, rozmaryn, smoczą krew czy Palo Santo. Aby wykorzystać w pełni działanie naturalnych produktów, należy palić je w określonej intencji. By zmienić energię otaczającego nas powietrza, warto wybrać produkt o działaniu dopasowanym do naszych potrzeb.

Palo Santo

Kadzidło posiada magiczny dar do eliminowania niekorzystnej energii oraz uroków z otoczenia. Od wieków odgrywa dużą rolę podczas wielu tradycyjnych ceremonii, a także rytualnych obrzędów. Pomaga w redukowaniu stresu i medytacji. Posiadający uzdrawiającą moc dym Świętego drzewa pochodzi z żywicy bogatej w aromaty i olejki eteryczne, dając wyjątkowy zapach jednocześnie koi zmysły. Wykazuje również dobre dla zdrowia działanie, dzięki wydzielaniu się limonenu i terpineolu, które dotleniają mózg.

Smocza krew

Efekty działania jego zapachu działają wewnętrznie i zewnętrznie. Tworzy barierę energetyczną, która ma za zadanie chronić przed złą energią, urokami oraz klątwami. Pomaga przyciągnąć to, obecnie jest w naszym życiu potrzebne.

Biała szałwia

Służy do oczyszczania przestrzeni, a także pomaga wypełnić pomieszczenia pozytywną wibracją. Pomaga zebrać energie oraz poczuć spokój. Ma aromatyczny, stymulujący, pobudzający zmysły zapach.

Czarna szałwia

Wspiera marzenia i wizje. Jest ziołem, które pomaga zajrzeć w głąb siebie, a także wspiera proces wewnętrznego leczenia. Spalona przed snem pomaga w spokojnym śnie i w dobrych marzeniach sennych.

Jałowiec

Oczyszcza i stymuluje układ nerwowy. Oczyszcza atmosferę oraz łagodzi stres.

Rozmaryn

Pomaga rozjaśnić myśli i oczyszcza pomieszczenie oraz energię wokół nas. Ma działanie antydepresyjne oraz oczyszcza myślenie.