Lampy solne to nic innego jak kryształ soli wydrążony w środku. Zamontowana w środku żarówka daje przyjemne, ciepłe światło i poprawia samopoczucie. Ten naturalny jonizator pomoże złagodzić bóle głowy, pomaga na problemy z drogami oddechowymi i dodaje energii. Produkt ten dzięki wytwarzanym przez kryształy solne jonom ujemnym pobudza życiową energię i poprawia jakość powietrza. Właściwości prozdrowotne lamp solnych pozwolą chronić nas przed zgubnym działaniem promieniowania elektromagnetycznego urządzeń takich jak telewizory czy komputery.
Działanie lamp solnych
W dobie rozwoju technologii coraz mniej czasu spędzamy w miejscach naładowanych jonami ujemnymi takich jak lasy czy plaże. Budynki, w których żyjemy, przez zastosowane do ich produkcji materiały sprzyjają produkcji szkodliwych dodatnich jonów. Wszelkie urządzenia cyfrowe również produkują niezdrowe dla nas promieniowanie. W efekcie jesteśmy cały czas zmęczeni. Lampy solne w naturalny sposób regulują jonizację powietrza w naszym otoczeniu. Pomaga to zwłaszcza alergikom i zapracowanym osobom żyjącym w stresie.
Specjaliści polecają lampy solne
Siłę kryształów soli i ich uzdrawiającą moc znały już ludy pierwotne. Osoby zajmujące się medycyną w Afryce, Indiach, kładli wybrane bryłki w celach leczniczych choremu na głowę. Bioenergoterapeuci i homeopaci w Europie od dawna polecają produkty z soli krystalicznej jako wspomaganie w leczeniu alergii, astmy, chorób układu oddechowego i układu krążenia.
Modele lamp solnych
Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i wielkości lamp solnych. Cena zależy od rodzaju i gabarytów, natomiast efekt zawsze jest taki sam. Każda lampa solna daje efekt neutralizacji jonów dodatnich. Modele lamp dostępne w tej kategorii produktów są wykonane z największą starannością, a producent gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Lampy solne można podzielić na dwie kategorie produktów, te o naturalnym wyglądzie surowego kryształu oraz rzeźbione, które oprócz właściwości poprawy jakości powietrza nadają charakteru naszemu wnętrzu.
Lampy solne – sposób czyszczenia
Aby zachować swoją lampę w dobrej kondycji i cieszyć się nią przez długi czas należy unikać wody podczas czyszczenia. Nie powinno się myć lampy solnej pod bieżącą wodą, a zwłaszcza w zmywarce. Pamiętajmy, że jest to naturalny kryształ soli, który tak jak sól kuchenna pod wpływem działania wody może się rozpuścić. Najlepiej do konserwacji produktu używać miękkiej suchej ściereczki.
Lampa solna – przeciwwskazania
Nie ma jako takich przeciwwskazań do stosowania lamp solnych. Oczywiście w pewnych okolicznościach zbyt duży poziom jonizacji ujemnej może być szkodliwy. Podczas produkcji zwiększonej ilości tlenu może również dochodzić do powstawania ozonu. Nie powinniśmy się jednak bać tego, jak działa ten produkt, przeciwskazania pojawiają się, dopiero gdy mówimy o grotach solnych. W stosowaniu lamp solnych nie ma ograniczeń, pamiętajmy jednak o tym, że jakość produktu ma znaczenie. Aby cieszyć się dobroczynnymi właściwościami, wybierajmy lampy ze sprawdzonych źródeł.